Vyberte stránku

Chcete stavět web svépomocí a protože neumíte programovat, musíte si sehnat nějaký program/redakční systém Redakční systém je např. WordPress, Prestashop, Joomla!, Drupal a spousta jiných. Lze s nimi vytvořit web bez programování. Super redakční systém, který vám hóóódně pomůže a je hlavně zdarma, je WordPress WordPress je redakční systém, pomocí tohoto systému si můžete snadno upravovat svůj web, psát články, tvořit stránky, vkládat fotky a jiné. Když si nainstalujete WordPress tak si pak web dokážete velice snadno poskládat, upravovat a spravovat. Já mám vyzkoušený WordPress a jsem s ním fakt spokojená, takže jej dále doporučuji. Je to super věcička a váš web může vypadat naprosto profesionálně. WordPress si můžete instalovat na váš web v administraci hostingu (jakmile si koupíte doménu a hosting, tak se přihlásíte do administrace a nainstalujete si WordPress téměř na jedno kliknutí). Podrobně to rozepíši v článku.

Jak nainstalovat WordPress

Protože jsem v minulém článku popsala koupi domény a hostingu od společnosti Wedos, tak i instalaci WordPress vám popíši, která lze udělat v administraci Wedos. Na Váš email Vám přijdou od Wedos přihlašovací údaje do administrace Wedos. Do administrace Wedos se dostanete na této webové adrese www. wedos.cz a nahoře v pravém rohu najdete a kliknete na zákaznická administrace.

Po přihlášení do administrace Wedos najdete a kliknete v levém menu na Webhosting.

Zobrazí se Vám seznam všech hostingů, které máte zakoupeny, vyberete příslušný hosting, měl by se jmenovat stejně jako název domény, kterou jste si vybrali. Kliknete na jeho název.

Zobrazí se Vám detaily o hostingu, v levém menu najdete a kliknete na Instalátor aplikací (NEW)

Kliknete v seznamu níže na WordPress

Dále kliknete na tlačítko instalovat

Nastavení necháte tak jak je a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Dopíšete nutné údaje, doporučuji výchozí jméno Admin smazat a nahradit jiným – nějaké vymyšlené jméno, pod kterým se budete přihlašovat, dále heslo, Váš email, v případě, že se nebudete moci přihlásit Vám na tento email přijde nové heslo. Dopíšete také název a popis webu např. co budete prodávat nebo nabízet za služby, v administraci webu se toto dá následně změnit. Jakmile budete mít vše vyplněné, můžete kliknout na tlačítko Pokračovat.

Nyní už stačí jen kliknout na tlačítko Zahájit instalaci.

Chvilku počkáte, než se WordPress nainstaluje.

Jakmile bude instalace dokončena, objeví se Vám hláška Aplikace byla úspěšně nainstalována. Máte hotovo.

Do emailu Vám přijde informace o zřízení databáze a druhý email o nainstalování WordPress s URl adresou pomocí které se přihlásíte do Vašeho webu a můžete si jej již upravovat k obrazu svému. Běžná adresa pro přihlášení do WordPress webu je www-vasedomena.cz/wp-admin

Přeji hodně štěstí

 

 

Když si objednáte doménu a hosting, tak většina firem už nabízí instalaci WordPress na jedno kliknutí.