Vyberte stránku

Vybrala jsem jednu ověřenou firmu, která prodává domény a hosting a ukáži vám jak si kde co vyplnit, zaškrtnout a objednat doménu a hosting, abyste si mohli pořídit web.

Každá firma co prodává domény a hosting má většinou svoje nápovědy, ale protože si moc dobře pamatuji tenkrát na sebe, když jsem poprvé objednávala doménu a hosting (to bylo pro mě jako španělská vesnice). Sepsala jsem tento návod.

Takže, abyste se nemuseli bát, abyste ten hosting a doménu objednali správně čtěte níže můj postup, který pomůže i když nevíte co ty termíny znamenají a napoví jestli tohle i tamto máte taky zakliknout.

Nemusíte si lámat hlavu, že náhodou objednáte něco jiného nebo něco s čím pak ten web nepůjde vytvořit.. Jak člověk nezná ty názvy, tak tápe co je potřeba kde zakliknout a i u objednávky „jen jedné malé doménečky a hostingečku“ se pěkně zpotí a tak nebojte, nenechám vás v tom, vypracovala jsem podrobný návod, který se prostě hodí.

Než si koupíte doménu a hosting, vyberte si hlavně kvalitní podporu, jednou se Vám tento výběr vrátí a pozor nejlevnější neznamená nejhorší, naopak nechápu jak to dokázali u Wedos, ale jsou nejlevnější a podpora je prostě za mě špičková a pokud potřebujete rychlejší hosting pro větší a náročnější web, tak jednoduše nevyberete ten nejlevnější tarif, ale sáhnete po tom dražším tarifu.

Zlehka si zopakujeme:

Co je doména? Kde koupit doménu?

Doména, je to název adresy webu, kterou zákazníci zadají do prohlížeče např, Chrome nebo Internet Explorer, aby se dostali na váš web. Je to jako telefonní číslo, které váš kamarád musí naťukat do telefonu, aby vám mohl zavolat. Skládá se z www, poté je název, který si vymyslíte a dále je koncovka např. .cz nebo .eu, .com, .de atd. celkově doména vypadá např. takto www.udelam-web.cz. Doména by měla být krátká, výstižná a snadno zapamatovatelná, nejlépe s koncovkou .cz. Doména stojí okolo 200 Kč ročně (Wedos má aktuální cenu 176 Kč/rok)

Vymyslete si tedy název a pak již stačí doménu ověřit, zda je volná k prodeji a koupit např. u společnosti Wedos.

Získejte EU doménu s 50% slevou

Pokud objednáte dménu .EU můžete získat 50% slevu pomocí tohoto kódu EU650OHZPB, který zadáte při objednávce.

Co je hosting? Kde koupit hosting?

Hosting, to je tarif pro doménu, podobně jako máte tarif od operátora k vašemu telefonnímu číslu. Nabídek na hosting je velmi mnoho, vybírá se podle náročnosti webu, velikosti a také kolik vám na web bude chodit zákazníků, ale pokud nevíte, který vybrat, tak doporučuji objednat ten nejlevnější hosting NoLimit od firmy Wedos, pro začátek určitě stačí a kdykoli se pak dá dodatečně změnit na vyšší variantu, pokud by nevyhovoval.

Získejte hosting se slevou 50%

Pokud zadáte tento kód WN650L2EJ7 při objednávce hostingu, tak obdržíte 50% slevu z ceny hostingu. Objednávejte zde a najdete tu i ceník další varianty hostingu.

Spoustu let spokojeně využívám služby od společnosti Wedos, kupuji domény i hosting pro mé klienty a jsem s nimi velmi spokojena. Proto Vám jejich služby mohu doporučit.

Vymyslete název domény a vyzkoušejte si názvy, zda jsou volné k prodeji zde.

jak udělat web

návod jak udělat web, první je nákup domény, dozvíte se kde se dá koupit, za kolik a jak na to

Pokud je doména volná k prodeji, objeví se vám dole tlačítko REGISTROVAT, na které kliknete.

Nyní zakliknete chci webhosting NoLimit (placený, objednávku vyplníte po dokončení objednávky domény)

a všechny tři souhlasy úplně dole a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Dále zakliknete souhlas s podmínkami registrace doménových jmen a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Pak přijde krok registrace, zadáte vaše údaje, email, firma, jméno, příjmení, telefon a odkliknete všechny 4 souhlasy dole, opíšete kód z obrázku a kliknete na ZAREGISTROVAT

Dále se vám zobrazí obrazovka, kde budete muset vyplnit přihlašovací údaje, které vám během chvilky dorazí do vámi zadaného emailu

Po přihlášení budete muset vyplnit znovu své údaje, jméno, adresu, telefon

doklad – typ můžete nechat prázdné

a navolíte si, které údaje mají být skryty v registru domén (když se někdo podívá do registru domén, tak aby tam nebylo vidět např. vaše telefonní číslo)

Kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Nakonec budete zadávat fakturační údaje, které se objeví na faktuře. Kliknete poté na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Dostanete se na stránku, kde se vám zobrazí všechny vložené údaje, vy je zkontrolujete a kliknete na DOKONČIT OBJEDNÁVKU a máte koupenou doménu s hostingem.

 

 

Nákup domény a hostingu je asi nejhorší část, kterou člověk musí překonat, aby si mohl pořídit webové stránky, ale nebojte se toho, objednávky hostingu a domén jsou tvořeny tak, aby byly uživatelům co nejsnadnější.