Vyberte stránku

Abyste mohli vytvořit svůj první web, který bude profesionální, myslete a to, že bez hostingu a koupě domény to nepůjde. Také je potřeba nějaký systém v čem se ten web vytvoří, výborný je WordPress a také nějaká ta šablona, aby byl web hezký, moderní.

potřeba je tedy:

  • doména
  • hosting
  • WordPress
  • šablona

 

Chcete web bez reklam a jakéhokoli omezení? Tak byste měli být vlastníkem/majitelem webu! Neberte tedy weby od různých společností, které vám web jen pronajmou, co budete dělat v budoucnu, když od nich budete chtít odejít? Znovu stavět web a komplet dělat celou práci znovu a od začátku, protože většinou weby, které jsou v pronájmu se nedají nakopírovat jinam. A také koukejte na to, když by vám web někdo tvořil, abyste byli vlastníky domény a hostingu, abyste pak s tím neměli problémy (už se mi stalo, že mi volal jeden klient, který chtěl od tvořitele webu odejít a doména nebyla jeho a tvořitel chtěl zaplatit za to, že na něj doménu převede.. Neskutečný co se dnes děje.

na co dát pozor:

  • být majitelem/vlastníkem domény (nejlépe si vše objednejte sami jak doménu, tak hosting)
  • hosting, aby byl psaný na vás

Myslete do budoucna

Myslete na budoucnost a dávejte si pozor na to, že pokud se web rozjede a podnikání nebo prodej zboží vám začne vynášet, tak co pak pokud nebudete majitel? Může vám časem klidně vlastník zvednout ceny za web a budete nahraní nebo po vás může požadovat nějaké výkupné za to, že doménu přepíše na vás.

Pozor na kličky

Pokud to myslíte s webem, eshopem či blogem vážně, tak nehledejte nějaké free řešení, protože všude se pak skrývá nějaká nevýhoda nebo klička. Smiřte se s tím, že pro kvalitní web je potřeba kvalitní hosting (místo na internetu). Co je dnes zdarma? Vždycky je v tom zdarma nějaký fígl, aby ten co tu službu zdarma dává něco dostal/vydělal, tak to prostě funguje.

Bez domény to nepůjde

Doména je jedinečná adresa vašich webových stránek jako např. www.jednoduchyweb.eu, berte ji jako třeba když si koupíte telefonní číslo od operátora. Musíte si tedy koupit doménu a ta nestojí svět zhruba okolo 150 – 350 Kč na rok.

Kde registrovat doménu a kde ověřit, že je doména volná k prodeji

Např. u registrátora domén Wedos níže.

 

Kde koupit doménu

Jestli preferujete nejnižší cenu, tak můžete koupit doménu třeba u registrátora domén a tím je společnost Wedos.

 


Hosting

K doméně je potřeba ještě koupit hosting, ten berte např. jako tarif od operátora k telefonu, hodně jednoduše řečeno čím dražší, tím rychlejší budete mít web.

Hosting je potřeba, protože pokud neovládáte programování, abyste si vytvořili nějaký jednoduchý web, tak budete potřebovat redakční systém např. WordPress a ten není možné provozovat bez hostingu. Pro jednoduchý web s redakčním systémem bude stačit základní hosting třeba NoLimit od společnosti Wedos.


Kolik to všechno stojí?

Doména s hostingem stojí do 1000 Kč a platí se 1x za rok. Tato částka se opravdu vyplatí investovat, budete majitel a nikdo nikdy s Vámi nemůže cloumat a zvyšovat vám ceny nebo uvádět na vašem webu reklamy. Mimo jiné pokud koupíte doménu a hosting od Wedos, tak platíte 176 Kč za doménu/rok a webhosting 625 Kč/rok.

 

Buďte majiteli domény a hostingu, nikdo vám tak nemůže web vzít, vypnout, vkládat nechtěné reklamy nebo vyžadovat odkoupení za vysokou cenu.